unnamed

Już po raz XIX Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej ma zaszczyt organizować Dni Papieskie. Uroczystość ta ma na celu upamiętnić i kontynuować dziedzictwo św. Jana Pawła II. W dniach Papieskich z roku na rok bierze udział coraz więcej uczestników, reprezentantów szkół, placówek, klubów sportowych i innych instytucji, a wydarzenie to obejmuje swoim zasięgiem już nie tylko naszą gminę, ale także powiat i województwo. W tym roku wydarzenie to będzie jednocześnie promocją Światowych Dni Młodzieży, stąd też hasło Dni Papieskich: ,,Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.” Przez dwa tygodnie będziemy świadkami zmagań dzieci i młodzieży w różnych konkurencjach artystycznych, takich jak przegląd literackich prac autorskich, poezji religijnej recytowanej, pieśni religijnej śpiewanej i w wykonaniu instrumentalnym. Uczestnicy będą mieli również szanse doskonalić zdolności fizyczne w szeregu konkurencji sportowych. Już jako papież św. Jan Paweł II o sporcie i sportowcach mówił tak: „Wasz wytrwały wysiłek i radość ze zwycięzca nabiera znaczenia symbolu, do którego może odwoływać się każdy człowiek pragnący duchowo wzrastać, a szczególnie chrześcijanin, który jak pisze św. Paweł – w dobrych zawodach występuje, aby ukończywszy bieg życia otrzymać z rąk Chrystusa wieniec sprawiedliwości. Niech Bóg Wam błogosławi w tym niezwykłym dawaniu świadectwa”. Św. Jan Paweł II był miłośnikiem przyrody i turystyki. Dni Papieskie nie mogłyby się zatem odbyć bez „Zlotu turystów”. W tym roku chcielibyśmy także szczególnie zaprosić wszystkich uczestników, a także mieszkańców miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska do wzięcia udziału w Drodze Światła ulicami naszego miasta.
Wszystkie informacje o XIX Dniach Papieskich dostępne są na stronie http://dnipapieskie.pksswjozef.pl/

FACEBOOK