Obóz sportowy

PKS Św. Józef 2016r

  

W dniach 27 czerwca 2016- 2 lipca 2016 PKS św. Józef zorganizował obóz sportowy dla członków klubu. Była to nie tylko wspaniała okazja do wypoczynku, ale przede wszystkim forma aktywizacji dzieci i młodzieży w dziedzinie sportu.

Obóz odbywał się w ramach realizacji projektu  PROGRAM „KLUB”- rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży- współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Miejscem naszego pobytu był Ośrodek Wypoczynkowy ,,Niagara” w Międzybrodziu Żywieckim, położony u podnóża góry Żar nieopodal jeziora Żywieckiego.

W wyjeździe wzięło udział 60 uczestników z dwóch sekcji sportowych- piłki nożnej (dzieci w dwóch kategoriach wiekowych) i siatkówki. Pod okiem trenerów poszczególnych sekcji- p. Przemysława Opyrchała, p. Artura Mazugi oraz p. A. Wyrwy doskonalili oni swoje umiejętności, podnosili swoją sprawność fizyczną, pracowali nad techniką i koordynacją ruchową, a także uczyli się zasad gry zespołowej. Jak na obóz sportowy przystało treningi odbywały się codziennie.

 

Wykwalifikowana kadra starała się także, aby pobyt w Międzybrodziu upływał w miłej atmosferze i dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Dlatego poza treningami korzystaliśmy z basenu i boiska plażowego zlokalizowanego w naszym ośrodku,zorganizowaliśmywycieczkę na górę Żar. Tradycją stały się również codzienne wieczorki pogodne, w czasie których spędzaliśmy czas na wspólnych grach i zabawach sprzyjających integracji całej grupy i budowaniu przyjaznych relacji między członkami obu sekcji: piłki nożnej oraz siatkowej.

 

W czasie obozu staraliśmy się jak najlepiej promować nasz klub, a także dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Z pewnością przykuwaliśmy uwagę innych identycznymi koszulkami i czapeczkami z logiem klubu.

Obóz minął bardzo szybko. Po tygodniu bezpiecznie wróciliśmy do domów. Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdu, za wsparcie i życzliwość. Mamy nadzieję, że za rok znówbędziemy mieli możliwość zapewnienia naszym wychowankom aktywnego i pełnego wrażeń wypoczynku wakacyjnego. 

 

 

FACEBOOK