W dniu 11.06.2017 chłopcy reprezentujący PKS ‘Św. Józef” z rocznika 2006, 2007 rozegrali w Krakowie Finały turnieju Deichmann Minimistrzostwa. W Krakowskim Finale w kategorii U-11 w którym brało udział aż 73 drużyny, chłopcy z Kalwarii Zebrzydowskiej grając jako „NIKARAGUA” wywalczyli 3 miejsce.

Turniej ten jest jednym z największych turniejów rozgrywanych w Polsce. W 30 miastach w okresie 2 miesięcy toczą się eliminacje w kategoriach U-9 i U-11. Każda z drużyn gra pod szyldem reprezentacji. W turnieju co roku grają nie tylko najlepsze drużyny z Krakowa, ale także z całej małopolski.

W Krakowskim Finale w kategorii U-11 w którym brało udział aż 73 drużyny, chłopcy z Kalwarii Zebrzydowskiej grając jako „NIKARAGUA” wywalczyli 3 miejsce.  

 

Jest to historyczny sukces naszego klubu, ponieważ startujemy w tym turnieju już niemal od ośmiu lat i pierwszy raz nasza drużyna uplasowała się tak wysoko – mówi trener Artur Mazuga i dodaje Wielkie podziękowania dla rodziców i wszystkich którzy nam kibicowali! Podziękowania należą się również Pani Prezes, oraz całemu Zarządowi Parafialnego Klubu Sportowego ‘Św. Józef” dzięki którym klub funkcjonuje i chłopcy mogą odnosić tak wielkie sukcesy.

Skład drużyny Nikaragua: Michał Rudecki, Szymon Mlost, Maksymilian Madej, Damian Pająk, Oliwier Pacut, Szymon Wojtaszek, Jakub Biela, , Filip Wiecheć, Mikołaj Wicher, Jan Kurczych. Trener: Artur Mazuga

Wyniki Finału w Krakowie:

1/32

Nikaragua – Słowenia 5:0

1/16

Nikaragua – San Marino 7:0

1/8

Nikaragua – Papua 5:0

Ćwierćfinał

Nikaragua – Gabon 3:1

1/2

Nikaragua – Szwecja 0:4 ( 0-0 )

Mecz o 3 miejsce

Nikaragua – Peru 2:1

W turnieju w kategorii u11 występowała również druga nasza drużyna „ MACEDONIA”, która świetnie spisywała się w eliminacjach, ponieważ w swojej grupie zajęła 3 miejsce. Drużyna ta została rozstawiona w fazie play-off z bardzo dobrą drużyną „GABONU” (ćwierćfinalista) i niestety po bardzo wyrównanej walce na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem straciła bramkę, zaraz po tym drugą i mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla przeciwnika.

Skład drużyny MACEDONIA” – Wiktor Góralczyk, Adrian Dragan, Filip Gnojek, Karol Faber, Mateusz Trela, Alan Kulig, Adrian Dragan, Antoni Kluza, Bartłomiej Sadzik, Bartłomiej Ochman, Wiktor Kucharczyk. Trener: Artur Mazuga

Gratulujemy naszym wspaniałym młodym piłkarzom!

FACEBOOK