PIŁKA SIATKOWA:

- Szkoła podstawowa kl. 4-6

Wtorek godz. 19:00

Zajęcia prowadzi trener Michał Maślanka.

Czwartek godz. 19:00

Zajęcia prowadzi trener Michał Maślanka

 Treningi odbywają się w szkole podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Starsze + szkoły średnie

Wtorek godz. 19:00

Zajęcia prowadzi trener Artur Wyrwa

Czwartek godz. 19:00

Zajęcia prowadzi trener Artur Wyrwa

Treningi odbywają się w szkole podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

 


Przydatne dokumenty: 

Deklaracja członkowska  

pobierz

Zgoda rodziców na wyjazd

pobierz

Materiały szkoleniowe

pobierz

 


AKTUALNOŚCI:

 

 •  Od  nowego roku tj. 2016 wszystkie aktualności dotyczące sekcji piłki siatkowej prezentowane będą na klubowym Facebooku: https://www.facebook.com/pksswjozef/

 

 • Meczem sparingowym z drużyną ze Skawinek w dniu 30.12.2015 zespół dziewcząt z gimnazjum zakończył rok 2015. Mecz przebiegł w miłej atmosferze. Zobacz zdjęcia. Był to statni w tym roku z serii sparingów mecz przygotowujący dziewczęta do mistrzostw małopolskich PKS-ów w przyszłym roku. Poprzednie mecze rozgrywane były:
  - 12.12.2015 Mecz sparingowy dziewcząt w wieku gimnazjalnym PKS Św. Józef z drużyną szkół średnich PKS Milenium ze Skawiny. Miejsce: sala sportowa Zespółu Katolickich Szkół w Skawinie.
  - 29.10.2015. Mecz sparingowy dziewcząt w wieku gimnazjalnym z drużyną PKS Milenium ze Skawiny. Miejsce: hala sportowa ZS w Kalwarii Zebrzydowskiej.
  - 17.10. 2015 Mecze sparingowe dziewcząt w wieku gimnazjalnym z drużynami ZS w Skawinkach oraz Lanckoronie. Miejsce: sala sportowa w Lanckoronie.

 

  • Dnia 19.12.2015r. odbyły się zawody siatkarskie w Krakowie zorganizowane przez PKS Porta Kraków w kategorii szkoły średnie (PKS św. Józef reprezentowała drużyna dziewcząt z gimnazjum). Wszystkie zawodniczki z ogromnym zaangażowaniem i sportowym zacięciem rozgrywały każdy mecz. Największe emocje zdaniem wszystkich uczestników wzbudził mecz o drugie miejsce pomiędzy gimnazjalistkami PKS Św. Józef i licealistkami PKS Milenium. Pierwszą partię wygrał Józef z wynikiem 25:23, drugą wygrały dziewczęta z Milenium. Mimo przegranej, dziewczyny nie poddały się i walczyły do samego końca. W rozstrzygającym secie piłkę meczową przy stanie 24:23 miał Józef. Dziewczęta były o krok od wygranej i sprawienia wielkiej niespodzianki, lecz ostatecznie mecz ten przegrały, otrzymując jednak gromkie brawa za świetny występ. Dziewczęta zakończyły zawody z uśmiechami na twarzach. Ostatecznie PKS Św. Józef zajął trzecie miejsce. Zobacz zdjęcia.
Puchar Porta 2015

 

 • 6.12.2015 drużyna siatkarska chłopców w wieku gimnazjalnym wzięła udział w V Memoriale Józefa Zemana rozgrywanym w ZSP Nr 3 w Wadowicach. O puchar walczyło 5 drużyn z gimnazjów oraz organizacji sportowych: Gimnazjum Nr 1 Wadowice, Sokół Wadowice, PKS Św. Józef z Kalwarii Zebrzydowskiej, Gimnazjum Mucharz, Gimnazjum Inwałd. Wśród zawodników można było dostrzec kilku świętych Mikołajów:). Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach.

Zeman 2015

 


 • 5 grudnia w hali przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej organizowany już po raz drugi przez Parafialny Klub Sportowy Św. Józef. W turnieju rozgrywanym w dwóch kategoriach wiekowych tj. dziewcząt w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym wystąpiły zespoły parafialnych klubów sportowych z Krakowa, Skawiny i Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas trwania zawodów nie zabrakło emocji, które nie przeszkodziły jednak dziewczętom grać „fair play”. Drużyny PKS Św. Józef wywalczyły odpowiednio 3 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych oraz 2 miejsce w kategorii szkół średnich. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!5 grudnia w hali przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej organizowany już po raz drugi przez Parafialny Klub Sportowy Św. Józef. W turnieju rozgrywanym w dwóch kategoriach wiekowych tj. dziewcząt w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym wystąpiły zespoły parafialnych klubów sportowych z Krakowa, Skawiny i Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas trwania zawodów nie zabrakło emocji, które nie przeszkodziły jednak dziewczętom grać „fair play”. Drużyny PKS Św. Józef wywalczyły odpowiednio 3 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych oraz 2 miejsce w kategorii szkół średnich. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów! Zobacz zdjęcia. 3

 

 • W dniu 27 listopada zawodniczki i zawodnicy PKS Św. Józef obejrzeli zmagania w meczu 9 kolejki Orlen Ligi, w którym siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot nie dały szans gospodynią BKS-owi Aluprof Bielsko-Biała. W sercu kibicowaliśmy drużynie z Podbeskidzia, która pomimo przegranej miała swoje momenty dobrej gry, zwłaszcza na początku pierwszego seta. Wyjazd był okazją do podpatrzenia techniki i organizacji gry na boisku. Uwagę wszystkich przykuwała libero zespołu Trefla Agata Durajczyk, która świetnie przyjmowała zagrywki przeciwniczek. O tym jak potrzebny był to wyjazd świadczą wypowiedzi naszych podopiecznych: „Gdy dotarliśmy na miejsce nie mogłam uwierzyć. Bardzo się cieszyłam, że zobaczę kogoś kto gra profesjonalnie . Było nam to wszystkim potrzebne . Zawodniczki pokazały nam, że walczy się do końca nie liczą się punkty, lecz technika gry i umiejętności . Jesteśmy bardzo zadowolone ze wybrałyśmy się na ten mecz!!! (…)”. Zobacz zdjęcia.
 • 8 listopada drużyny dziewcząt i chłopców PKS Św. Józef w wieku gimnazjalnym wzięły udział w VI Mistrzostwach Szkół Ziemi Wadowickiej w Siatkówce. W kategorii dziewczęta oprócz naszego zespołu wystąpiły: Gimnazjum z Mucharza, Gimnazjum Nr 1 Wadowice, Gimnazjum Przytkowice, Gimnazjum Wysoka, Gimnazjum Inwałd, ALPS Wadowice. W kategorii gimnazjum chłopcy o puchar walczyły drużyny: Gimnazjum Mucharz, Gimnazjum Inwałd, Gimnazjum Nr 1 Wadowice, Gimnazjum Nr 2 Chocznia, Gimnazjum Przytkowice, ALPS Wadowice oraz oczywiście PKS Św. Józef. Obydwie drużyny chodź nie weszły do ścisłego finały spisały się bardzo dobrze. Przed startem zawodnicy i zawodniczki byli mocno stremowani o czym świadczą ich wypowiedzi: „Nadszedł moment kiedy mieliśmy zagrać. Daliśmy z siebie wszystko na co nas było stać. Wyjazd uważamy za wspaniałą próbę rywalizacji z drużynami Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Okazało się, że przeciwnicy byli wręcz doskonali. Cieszymy się, że trener uwierzył w nas i wziął nas na mistrzostwa (…)”. Zobacz więcej zdjęć. 
1
 • W sobotę 07.11.2015 odbył się turniej piłki siatkowej o Medal Prezesa PKS Św. Józef dla dzieci w wieku szkolnym. Zmagania najmłodszych drużyn o nazwach: "Siatkareczki", "Mysie Pysie", "Gumiżelki" oraz "Mieszka" rozpoczęły się o godz. 9:00. Po dwóch godzinach zmag ań wyłoniono zwycięzców tj. zespół "Siatkareczki". Na drugim miejscu uplasowały się "Mysie Pysie" na trzecim "Gumiżelki" oraz na czwartym "Mieszka". Dzieci odebrały medale i dyplomy z rąk Pani Prezes Klubu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju dobrej gry i zabawy! O godz 11:00 rozpoczęła się kolejna kolejka PKS-Ligi Amatorskiej Siatkówki PLAS w ramach której szlagierem był mecz "Ciosu Kalwaria" z PKS "Mistrzowie o przewodnictwo w tabeli. W początkowej fazie meczu seniorzy z "Ciosu"" nie zostawili złudzeń zawodnikom "Mistrzów". Gra "Mistrzów" wyglądała coraz lepiej co doprowadziło do wygrania przez nich seta. Mecz zakończył się jednak wygraną "Ciosu". Na pozostałych boiskach trwały zmagania dziewcząt i chłopców z gimnazjum oraz ze szkoły średniej. Więcej informacji na stronie ligi: www.plas.ligspace.pl

 • W dniach 16-17 maja drużyny siatkarskie PKS Św. Józef uczestniczyły w turniejach rozgrywanych w ramach Wadowickich Dni Siatkówki. W sobotę nasze dwie drużyny dziewcząt tj. PKS1 oraz PKS2 z klas 5-6 zmagały się z siedmioma drużynami z powiatu wadowickiego.  W niedzielę drużyna młodzików  PKS Św. Józef walczyła z drużynami Świnnej Poręby, ALSP Wadowice  oraz KS Beskid. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej postawy sportowej!

Trening najmłodszej grupu siatkarskiej PKS Św. Józef.

 

 • W dniu 07.02.2015 r. zorganizowany został turniej piłki siatkowej dziewcząt w wieku gimnazjalnym parafialnych klubach sportowych o puchar Ks. Pawła Łukaszki.Turniej rozegrany został w sali gimnastycznej Akademii Rolniczej w Krakowie. Zawodniczki PKS Św. Józef choć uplasowały się poza podjum rozegrały bardzo dobre zawody nieznacznie ustępując bardziej doświadczonym koleżankom z innych klubów. Zobacz dyplom . Gratulujemy! 

 2015 Puchar 8

 

 • W dniu 6 grudnia 2014 r. odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej zorganizowany przez PKS Św. Józef. Turniej rozegrany został w nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W zawodach udział wzięło dwanaście drużyn, które zmagały się w czterech kategoriach. Nasze drużyny zajeły: (i)  III-cie miejsca w kategoriach dziewczęta w wieku gimnazjalnym oraz dziewczęta w wieku ponadgimnazjalnym, (ii) II miejsce w kategorii chłopcy w wieku gimnazjalnym, (iii)  I miejsce w kategorii chłopcy w wieku ponadgimnazjalnym. 

   Turnniej Mikolajkowy 2014

   

   Gratulujemy!! Wszystkie zdjęcia z turnieju dostępne są  tutaj (kliknij) .

 

  • PKS Św. Józef ogłasza nabór do sekcji piłki siatkowej dziewcząt i chłopców w wieku gimnazjalnym oraz dziewcząt w wieku ponadgimnazjalnym na rok 2014/2015. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we czwartek 11 września o godz.16.00, sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

 

 

 • W dniu 25.09.2014 drużyny siatkarskie dziewcząt PKS Św. Józef (wiek ponadgimnazjalny) oraz drużyna mężczyzn PKS-LO Kalwaria Zebrzydowska rozegrały pierwsze mecze sparingowe. Naszym przeciwnikiem były drużyny AZS Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Mecze stanowiły znakomitą okazję do sprawdzenia formy przed nowym sezonem 2014/2015. Drużyna mężczyzn rozpoczyna rozgrywki w Małopolskiej Ekstralidze Siatkówki Amatorskiej już w ten weekend

 

 • Złoty medal drużyny siatkarskiej dziewcząt w Parafiadzie Archidiecezji Krakowskiej!  W sobotę 7 czerwca odbył się turniej piłki siatkowej organizowany w ramach Parafiada Archidiecezji Krakowskiej w którym udział wzięła drużyna dziewcząt Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef. Zmagania w hali sportowej AGH w Krakowie nasze dziewczęta rozpoczęły od meczy z drużyną organizatorów PKS Św. Jadwiga a zakończyły meczem z PKS Porta Kraków. Drużyna z Kalwarii Zebrzydowskiej wygrała wszystkie mecze i po raz pierwszy w historii stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal Parafiady. Gratulujemy zespołowi znakomitej postawy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 • W czwartek 29 maja odbył się Turniej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska organizowany w ramach XVII Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej. Turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach: chłopców z gimnazjów oraz dziewcząt w wieku ponadgimnazjalnym z parafialnych klubów sportowych. Nasi chłopcy wykazali się ogromną walecznością, ale musieli uznać wyższość rywali. Drużyna dziewcząt rozkręcała się z meczu na mecz ostatecznie zajmując znakomite II miejsce w turnieju.  Obejrzyj galerię zdjęć

 

 • W czwartek 22.05.2014 drużyna siatkarska dziewcząt rozegrała sparing z drużyną dziewcząt UKS w Świnnej Porębie. 

 

 

 • W czwartek 16.05.2014 drużyna siatkarska dziewcząt rozegrała sparing z drużyną chłopców z gimnazjum w Izdebniku. 

 

 • XIII Igrzyska Małopolski w piłce siatkowej - 5 kwietnia drużyna siatkarska dziewcząt PKS Św. Józef wzięła udział w XIII Igrzyskach Małopolski w piłce siatkowej klubów parafialnych. Nasze siatkarki w tym roku zajęły trzecie miejsce i wywalczyły puchar oraz brązowe medale. Gratulujemy zawodniczkom naszego klubu zaciętej, sportowej walki oraz osiągniętego wyniku.

 

 • Turniejem finałowym rozegranym w sobotę 8 marca 2014 r. w Świnnej Porębie zakończyły się rozgrywki Małopolskiej Ekstraligi Siatkówki Amatorskiej (MESA). Drużyna PKS LO Kalwaria Zebrzydowska zajęła w sezonie 2013/14 szóste miesce w grupie. Na zakończenie otrzymała pamiątkowy puchar za uczestnictwo w lidze.W miniony weekend równolegle do rozgrywek drużyny męskiej odbywały się mecze drużyny dziewcząt PKS Św. Józef w ramach Amatorskiej Ligi Siatkowej 4 Żywiołów. Nasze dziewczęta, pomimo, że rywalizować im przyszło z drużynami męskimi radzą sobie bardzo dobrze. Do tej pory odnotowały na swoim koncie dwie wygrane i trzy porażki.

 

 • W niedzielę 02.03.2014 zespół piłki siatkowej dziewcząt PKS Św. Józef inauguruje rozgrywki w ramach Amatorskiej Ligi Siatkowej 4 Żywiołów. ALS4Ż to liga zrzeszająca amatorskie drużyny siatkówki z czterech gmin tworzących Lokalną Grupę Działania "Gościniec 4 Żywiołów". W meczu inauguracyjnym drużyna PKS Św. Józef zmierzy się z drużyną MISTERY. Spotkanie odbędzie się o godz. 14.15 w sali gimnastycznej SP Łękawica. Mecze ligowe rozgrywane będą co tydzień w salach gimnastycznych szkół w Lanckoronie, Lękawicy, Brodach oraz Świnnej Porębie do 13 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie podczas całego cyklu rozgrywek!

 

  • 30.01.2014 drużyna siatkarska chłopców z gimnazjum PKS Św. Józef rozegrała mecz kontrolny z drużyną ALPS Przytkowice. Był to pierwszy sprawdzian naszych młodych siatkarzy w tym roku. Spotkanie zakończyło się remisem w setach.

 

 • W dniu 18.01.2014 r. zorganizowany został turniej piłki siatkowej dziewcząt w wieku ponadgimnazjalnym parafialnych klubach sportowych o puchar Agaty Mróz.  Turniej rozpoczął Ks. Paweł Łukaszka modlitwą za zmarłą wybitną siatkarkę Agatę Mróz. Turniej rozegrany został w sali gimnastycznej Akademii Rolniczej w Krakowie systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Zawodniczki PKS Św. Józef zdobyły trzecie miejsce w turnieju.  Zobacz dyplom . Gratulujemy!

 

 • W sobotę 14 grudnia drużyna dziewcząt Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef zdobyła pierwsze miejsce w  turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina w kategorii wiekowej „liceum”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn. Nasze zawodniczki rozegrały świetne zawody. Wykazały się dużą skutecznością w ataku oraz grze obronnej przy małej liczbie popełnionych błędów własnych. Zaowocowało to wygraniem wszystkich meczów bez straty seta.  Pamiątkowe medale i puchary wręczył wszystkim zwycięzcom Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa.Turniej w Skawinie kończy rywalizację siatkarską drużyny w 2013 r. Przypomnijmy, że był to szósty turniej w tym roku rozegrany przez nasze zawodniczki.Zobacz galerię zdjęć

 

 • W ostatnim tygodniu odbyły się trzy turnieje, w których udział wzięły drużyny Parafialnego Klubu Sportowego PKS Św. Józef. W dniu 30 listopada na sali sportowej przy kościele parafialnym Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie dziewczęta rozegrały mecze z drużynami: PKS Jadwiga Kraków, PKS Porta Kraków oraz PKS Milenium Skawina. W dniu 1 grudnia drużyna męska PKS-LO Kalwaria Zebrzydowska wygrała trzy mecze w Małopolskiej Ekstralidze Siatkówki Amatorskiej. Wygrane pozwoliły na awans na trzecie miejsce w lidze.W dniu 7 grudnia drużyna PKS-LO Kalwaria Zebrzydowska wzięła również udział w III Memoriale Józefa Zemana w Wadowicach.

 

 • We czwartek 28 listopada nasze dziewczęta rozegrały mecz sparingowy z drużyną juniorek MKS „Skawa” Wadowice.

 

 • W dniu 6 października ruszyła III edycja Małopolskiej Ekstraligi Siatkówki Amatorskiej - MESA. W sezonie 2013/14 w lidze MESA bierze udział 8 drużyn, w tym zespół Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef występujący wraz z Liceum Ogólnokształcącym w Kalwarii Zebrzydowskiej. W pierwszej rundzie drużyna PKS LO doprowadziłą do dwóch taibreaków z zespołami: MPS Świnna Poręba oraz KRAK REBELZ Kraków i  zwycięstwa z jenym z faworytów ligi tj. zespołu DZIADKI Sucha Beskidzka. Kolejna kolejka "MESA" odbędzie się 3-go listopada.

 

 • 7 września 2013 r. nasza drużyna dziewcząt uczestniczyła w turnieju zorganizowanym w Przytkowicach w ramach jubileuszowych uroczystości 170 rocznicy szkolnictwa w wiosce. Uroczystość ta połączona została z ceremonią nadania imienia Agaty Mróz-Olszewskiej Gimnazjum. Drużyna PKS Św. Józef wygrała turniej. Zobacz galerię zdjęć
 • W dniu 8 czerwca na hali sportowej Akademii Rolniczej w Krakowie odbył się turniej piłki siatkowej drużyn parafialnych. Nasza drużyna dziewcząt rozpoczęła od wygranej z PKS Porta Kraków. W kolejnym meczu dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek z PKS Jadwiga Kraków. W ostatnim meczu dziewczęta walczyły o wysokie drugie miejsce w turnieju - na które szanse miały trzy drużyny. Niestety mecze rywalek nie potoczyły się po naszej myśli i ostatecznie drużyna PKS Św. Józef ukonczyła rozgrywki na czwartym miejscu. Zobacz galerię zdjęć

 

 • W dniu 23 maja odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska. W tym roku turniej spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Wzięły w nim udział drużyny dziewcząt i chłopców w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnych z Krakowa, Skawiny, Tomic, Wadowic, Izdebnika, Przytkowic oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Nie był to turniej łatwy dla drużyny dziewcząt Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef. W pierwszym meczu, pomimo dwóch piłek meczowych,  ostatecznie nasze dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek z PKS Milenium ze Skawiny. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim meczu z PKS Porta Kraków. Nasze dziewczęta wykazały ogromnego ducha walki w kolejnych meczach z faworytami turnieju: drużynami ALPS Wadowice oraz PKS Jadwiga Kraków. Ta ostatnia została ostatecznie zwycięzcą w kategorii dziewcząt w wieku ponadgimnazjalnym.

 

 • Turniej piłki siatkowej klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska w ramach XVI Dni Papieskich. Czwartek 23 maja, godz. 14.00. 

 

 • We wtorek 30.04.2013 r.  drużyna siatkarska dziewcząt PKS Św. Józef rozegrała mecz sparingowy w Zespole Szkół w Izdebniku.

 

 

 

FACEBOOK