24 maja 2024

pksswjozef.pl

Papież, kościół i religia

3 pomysły na prezent na komunię

Komunia święta nierzadko przypomina wyścig pomiędzy gośćmi o to, kto kupi większy, droższy, wzbudzający większe emocje prezent. Tymczasem warto na chwilę się zatrzymać i przypomnieć sobie, że to potrzeby, pasje i zainteresowania dziecka powinny znaleźć się w centrum uwagi. Doradzamy jak kupić mądry prezent, który dziecko doceni i zachowa w pamięci obdarowującego.

Smartwatch dla zabieganych dzieci

Coraz więcej dzieci wybiera seanse filmowe i gry komputerowe zamiast aktywności ruchowej. Tym bardziej powinno cieszyć, gdy maluch okazuje się wyjątkowo ruchliwy i aktywny. Konsole do gier czy drony z pewnością będą powodem do wdzięczności, ale nie tak długo, jak byś tego oczekiwał. Jeśli nie chcesz, by twój prezent na komunię był używany przez ruchliwe dziecko tylko okazjonalnie, podaruj mu coś, co sprawdzi się podczas biegania, jazdy rowerem czy skoków na trampolinie – smartwatch. To połączenie zegarka i smartfona pozwoli maluchowi na niczym nieskrępowany ruch. Rodzicom natomiast zapewni spokój, że będą mogli skontaktować się z malcem w każdej chwili, by sprawdzić, czy jest bezpieczny.

Jeśli dziecko dotychczas podczas pobytu w szkole, zajęć pozalekcyjnych czy zabawy na podwórku nie odbierało telefonu – smartwatch rozwiąże ten problem. Delikatna wibracja na nadgarstku zasygnalizuje przychodzące połączenie i pozwoli maluchowi zatrzymać się na chwilę, by odebrać telefon zatroskanych rodziców.

Gry planszowe dla wielbicieli rodzinnych spotkań

Nie każde dziecko lubi aktywne formy odpoczynku. Niektóre wolą spędzać czas z najbliższymi na wspólnym oglądaniu zdjęć, czytaniu książek albo graniu w planszówki. W przypadku małych wielbicieli tej ostatniej formy rozrywki wybór odpowiedniego prezentu na komunię może stanowić nie lada wzywanie. Zanim dokonasz zakupu, skonsultuj z rodzicami dziecka, jakie gry ma już ono w swojej domowej kolekcji, o jakich marzy i jakiego typu planszówki preferuje. Dopiero dysponując pełną wiedzą, udaj się na zakupy po odpowiedni prezent.

Warto wybierać przede wszystkim gry rodzinne o umiarkowanym poziomie trudności. W przeciwnym razie czytanie reguł może odebrać całą radość z rozgrywki. Planszówki takie jak „Dixit”, „Catan”, „Monopoly” czy „Scrabble” pozwolą budować relacje rodzinnie, umacniać więzi, ale również rozwijać umiejętność komunikacji opartej na szacunku.

Czytnik e-booków dla moli książkowych

Współczesne wydawnictwa prześcigają się w dostarczaniu małym czytelnikom wartościowych, rozwijających i emocjonujących książek. Zmieszczenie ich wszystkich w domowej biblioteczce stanowi spore wyzwanie. Tym bardziej niewykonalne jest zabranie wszystkich ulubionych książek dziecka w podróż. W takiej sytuacji wybawieniem jest czytnik e-booków.

Urządzenie to jest lżejsze niż niejedna książka, a przy tym zajmuje mniej miejsca. Zmieści się nawet w plecaku szkolnym. Niekiedy może wręcz stanowić lepszą alternatywę dla standardowych książek. Wszystko to zasługa podświetlanego ekranu, który pozwala czytać nawet nocą, nie męcząc przy tym oczu. Dzięki czytnikowi e-booków nawet małym molom książkowym żadna podróż nie będzie straszna.