18 czerwca 2024

pksswjozef.pl

Papież, kościół i religia

Banery na Pierwszą Komunię Świętą – uroczysta dekoracja Kościoła

Dekoracje Kościoła podczas Pierwszej Komunii Świętej podkreślają uroczysty charakter wydarzenia. Banery pierwszokomunijne powinny przedstawiać symbole, przedmioty i cytaty nierozerwalnie związane z sakramentem Eucharystii. Dzięki nim można przygotować parafię na niezwykły dzień Pierwszej Komunii.

Wyjątkowe banery na Pierwszą Komunię

Pierwsza Komunia Święta to dla dzieci oraz towarzyszącej im rodziny zapadające w pamięć wydarzenie. Zanim dzieci przyjmą Pierwszą Komunię i zbliżą się przez ten sakrament do Boga, powinny poczuć uroczysty charakter tego święta. Banery komunijne stały się już nieodłącznym elementem dekoracji Kościoła w dniu Pierwszej Komunii Świętej. Banery te zazwyczaj zawierają wizerunek Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny, aniołów lub opłatka oraz kielicha. Nie brak też banerów opatrzonych napisami związanymi z tematyką pierwszej komunii, np. „Pierwsza Komunia Święta”, „Chrystus w nas”, „Ciało i Krew Pańska” lub cytatami z Pisma Świętego.

Jak wybrać dekoracje na Pierwszą Komunię Świętą?

Baner komunijny przede wszystkim powinien być odporny na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu może posłużyć jako dekoracja komunijna niejednemu pokoleniu przyszłych parafian. Plakat komunijny powinien także przypominać o duchowym wymiarze wydarzenia. Rodzina i grupa dzieci, które uczestniczą po raz pierwszy w sakramencie Komunii Świętej, z pewnością będą później robić sobie pamiątkowe zdjęcia przed Kościołem. Dlatego warto podkreślić wyjątkowy charakter uroczystości zmianą wystroju w postaci personalizowanego plakatu.

Wspaniała dekoracja na komunię dziecka

Baner dekoracyjny można stworzyć w różnych rozmiarach i sposobach wykończenia. Przygotowujemy jedynie banery oraz tła, które pozwalają na sprawny i szybki montaż. Możliwe jest naprawdę wiele wariantów wykończenia – między innymi banery z listwami góra-dół i sznurkiem, do zawieszenia na ścianie lub na stojakach. Jako dekoracja wnętrza banery oczkowane, z otworami do mocowania np. za pomocą drucika. Za to banery z tunelami można zawiesić bez problemu na ogrodzeniu.

Banery komunijne – naprawdę bogaty asortyment

Banery na Pierwszą Komunię zamienią Komunię Świętą dziecka w niezwykłą uroczystość. Bogatą ofertę plakatów komunijnych uzupełniamy o realizację indywidualnych projektów. Najbardziej popularny jest plakat zdobiony delikatną grafiką wianuszka i napisem „Czekam na Ciebie, Dobry Boże”. Uroczysty charakter ma również baner z napisem „Jezu przyjdź do mnie” i grafiką Eucharystii. Bez względu na wygląd, banery komunijne to niezastąpiona dekoracja Kościoła w Białym Tygodniu.